Poradna

Datum 30.09.2011

Vložil Tina

Titulek Cherax quadricarinatus

Dobry den, pred asi 2 tyzdnami som si kupila parik tychto modrych rakov....snazila som sa zistit pohlavie, tak som studovala na americkej stranke, kde som zistila, ze samcek ma na tretom pare noh take malicke privesky, a samicka ma na tretom pare noh otvory....ako skusam pozerat, tak skusam pozerat na racikov zospodu, ale nevidim ani jedno ani druhe :-))) Mozem prispiet nejakou fotkou mojich priseriek, aby ste mi pomohli s urcenim pohlavia? Tiez mam trosku problem s potravou...mam pocit, ze raciky nechcu nic papat....vsetko, co im dam, tam neskor aj najdem....skusam vsetko mozne, ale zatial som nenatrafila na nic mnamkove :-))) Tiez mam problem s akvariom....odkedy mam racikov, uz 2x som musela menit vodu, pretoze velmi rychlo sa zakalila, a zacala smrdiet...nesmrdela ako hniloba, ale ako nejaka chemikalia....krmim ich kazdy druhy den, aj ked mam v akvarku aj 2 mecune a 2 platy, a tym davam vlocky asi 2x denne....tak si nemyslim, ze je toho prebytok, a malo by to hnit....ked som predtym chovala rybicky, nikdy som tento problem nemala....mam filter ktory casto cistim, takze ani s tym by nemal byt problem....Tak neviem, co robim zle....Milujem tie priserky, a chcem aby sa mali dobre :-))) Vedeli by ste mi s tym pomoct?

Zpět na diskuzi